Trent Band Placement Results 2018-2019

Trent Timberwolf Band

Honors Band

(Band A on your schedule)

Flute

  1. Elayna Caldwell
  2. Matthew Wong
  3. Krish Patel
  4. Hannah Berryman
  5. Alaya Ahmad

Oboe

  1. Kirsten Alleman
  2. Noah Noronha

Bassoon

  1. Prajeeth Bhuma

Clarinet

  1. Alex Sundholm
  2. Emelie Wu
  3. Valerie Guzman
  4. David Oriaku
  5. Carson Stewart
  6. Jazmine Garcia
  7. Stephen Wanderley
  8. Alayna Fox

Bass Clarinet

  1. Anush Bansal
  2. Amogh Maroju

 

Alto Saxophone

  1. Mia Prahl
  2. Sean Dailey
  3. Neel Mehra

Tenor Saxophone

  1. Rithvik Bavanla

Baritone Saxophone

  1. Henry Swearingen

Trumpet

  1. Chris Viveros
  2. Vinay Gupta
  3. Abhinav Atluri
  4. Madison Hardin
  5. Kar Manchi
  6. Jude Bichara

Horn

  1. Eesha Vejella
  2. Kay Vandrimmelen
  3. Sebastian Ferman
  4. Ethan Hocate
  5. Abigail Pettke
  6. Melana Brown

Trombone

  1. Jim Kelly Smith
  2. Kevin Hoang
  3. Sean Chester
  4. Brynn Lusby
  5. Camden Cardwell
  6. Logan Hunt

Euphonium

  1. Sai Ramayanam
  2. Rishoy Chintala
  3. Ranvir Kunjir

Tuba

  1. Nick Babic
  2. Rhys Bulham
  3. Zachary Rouse

Percussion

  1. Ayush Pai
  2. Angelina Nomoto
  3. Carlo Soldi
  4. Niranjana Rajesh
  5. Paulina Alsbrook
  6. Griffin Marshall

 

Trent Timberwolf Band

Symphonic Band

(Band B on your schedule)

Students will have to option to re audition for a higher band in December

Flute

  1. Alina Mirza
  2. Mollie Anderson
  3. Kyilee Bell
  4. Snigdha Kolachina

Oboe

  1. Bradley Core
  2. Reagan Godwin
  3. Payton Sham

Bassoon

  1. Danny Frushour

Clarinet

  1. Liz Beck
  2. William Chen
  3. John Seeley
  4. Logan Diaz
  5. Kashmala Furqan
  6. Dana Chau
  7. Leah Richard
  8. Dana Chau
  9. Alyssa Sinclair
  10. Kristina Guzman

Bass Clarinet

  1. Colton Brewster
  2. Travis Lindsey

Alto Saxophone

  1. Akhil Kompella
  2. TK Kanyuric
  3. Ryan Garner

Tenor Saxophone

  1. Isabela Bruner

Baritone Saxophone

  1. Megan Ripley

Trumpet

  1. Tamia Downs
  2. Jacob Wenzel
  3. Lalith Keertipati
  4. Ethan Bertsch
  5. Rami Heikal

Horn

  1. Corey Vice
  2. Samika Nayini
  3. Judith Thirugananam
  4. Trinity Parker

Trombone

  1. Aaliyah Mendoza
  2. Abria Ballance
  3. Ella Karins
  4. Ian Bellson

Euphonium

  1. Mihir Thakur
  2. Chase Baxter
  3. Jon DeAnda
  4. Samuel Just

Tuba

  1. Massimo Ferrante
  2. Marcelo Gonzalez

Percussion

  1. Krish Chawla
  2. Om Karna
  3. Peighton Raisey
  4. Braedon Atha
  5. Levi Sterett
  6. Anusha Chamarthy

Trent Timberwolf Band

Concert Band

(Band C on your schedule)

Students will have to option to re audition for a higher band in December

Flute

  1. Angel Nqunjiri
  2. Serenity Ranson
  3. Amanda Casica
  4. Taylor Richardson

Oboe

  1. Abhinav Gotimukala

Clarinet

  1. Al Shamsapour
  2. Nikhil Agrawal
  3. Alison Shorter
  4. Adi Verramony
  5. Shaan Baig
  6. Samantha Park

Alto Saxophone

  1. Colby Becton
  2. Aidan Ballance
  3. Bella Vallejo
  4. Bryce Vanderpoel
  5. Trenton Howard

Trumpet

  1. Eben Ogbu
  2. Jeremiah Alexander
  3. Erik Woolston
  4. Anthony Bargas
  5. Jacob Becton

Horn

  1. Andrew Godwin
  2. Zoheyr Imitaz
  3. Harshun Kathiresan
  4. Mackenzie Le

Trombone

  1. Bennett Cochrum
  2. Rochan Viswanadhapalli
  3. Ryan Garner
  4. Jack Shanley
  5. Alex Du Plessis
  6. Curtis DeWitt
  7. Whitney Calhoun
  8. Robert Bell

Euphonium

  1. Jacob Brashears

Tuba

  1. Petronilla Ngene
  2. Gael Mendez
  3. Isaiah Barlow